Szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku

Szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku

Nasz przedstawiciel przeprowadził lustrację plantacji rzepaku w dolnośląskim Wągrodnie. Jej wyniki niestety nie jest zaskakujący, na polu pojawili się liczni nieproszeni goście. Sprawdźmy zatem, jakie zalecenia wydał Dominik Łukowiak i dowiedzmy się, czym będą zwalczane szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku.

Uprawa rzepaku w powiecie legnickim

Rzepak na plantacji w miejscowości Wągrodno, położonej pomiędzy Legnicą a Środą Śląską, jest obecnie w fazie 3.- 4. liścia (BBCH 13-14). Moglibyśmy napisać, że rośliny rozwijają się poprawnie i są w dobrej kondycji. Moglibyśmy, gdyby nie wspomniani na wstępie nieproszeni goście. Jakie szkodniki rzepaku pojawiły się na tej dolnośląskiej plantacji?

Szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku

Szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku

Podczas lustracji Dominik Łukowiak stwierdził liczne uszkodzenia roślin spowodowane przez szkodniki. Nasz specjalista zastał na miejscu także ich sprawców: gnatarza rzepakowca, pchełkę rzepakową i mszyce. Tak liczna reprezentacja szkodników rzepaku to jednoznaczny sygnał do wykonania zabiegu insektycydowego.

Insektycyd na rzepak jesienią

Do jesiennego zwalczania szkodników rzepaku nasz specjalista zalecił insektycyd INAZUMA 130 WG w dawce 0,3 kg/ha. To wyższa z dawek przewidzianych dla stosowania INAZUMY w rzepaku, jednak intensywność nalotu szkodników wymaga tak zdecydowanego działania.

INAZUMA 130 WG to dwuskładnikowy środek owadobójczy ceniony przez plantatorów rzepaku za skuteczność. Jego właściwości sprawiają, że szybko eliminuje szkodniki żerujące na roślinach, a także zapewnia ochronę plantacji na długo po zabiegu.

Szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku
Szkodniki rzepaku na Dolnym Śląsku

Powiązane artykuły

Może Cię zainteresować