Kondycja jęczmienia po zimie w województwie zachodniopomorskim
W ubiegłym tygodniu nasza przedstawicielka odwiedziła plantację jęczmienia ozimego w powiecie gryfickim. Jaka jest kondycja jęczmienia w województwie zachodniopomorskim, na przykładzie gminy Płoty?
Ocena stanu jęczmienia po zimie
Na lustrowanej plantacji wykonano już nawożenie azotem oraz potasem, siarką i magnezem. Nasza przedstawicielka nie stwierdziła objawów chorób podstawy źdźbła i korzeni. Nie oznacza to niestety, że kondycja jęczmienia jest bez zarzutu.
Kondycja jęczmienia – choroby grzybowe
Rośliny noszą jednoznaczne objawy infekcji mączniakiem prawdziwym, a także plamistością siatkową jęczmienia. Dlatego konieczna jest szybka interwencja fungicydowa. W celu zwalczenia ognisk chorobowych i zatrzymaniu rozwoju chorób zalecamy wykonanie zabiegu z użyciem BUSHIDO PAK.
Zalecane zabiegi w jęczmieniu ozimym
Zabieg fungicydowy BUSHIDO PAK wykonujemy z zastosowaniem Bushi 200 EC w dawce 0,62 l / ha oraz Kendo 50 EW w dawce 0,12 l/ha. Jest to rozwiązanie optymalne do stwierdzonych infekcji. Z uwagi na wiele czynników stresogennych, jakim w ostatnim czasie poddane były rośliny wskazane jest także zaaplikowanie biostymulatora Kaishi w dawce 1,5 l/ha.
Dzięki temu kondycja jęczmienia szybko się poprawi, co pozytywnie wpłynie na rozwój roślin i przygotuje je do stawienia czoła zagrożeniom, które mogą pojawić się w kolejnych fazach rozwojowych.