Herbicyd Click Premium – czy jest skuteczny?

Herbicyd Click Premium – czy jest skuteczny?

Od naszych przedstawicieli napływają kolejne sprawozdania z pól kukurydzy, do odchwaszczania których zastosowany został herbicyd Click Premium. Zobaczcie, jak wygląda plantacja kukurydzy odwiedzona przez Przemysława Kordowskiego.

Powschodowe zwalczanie chwastów kukurydzy

Zwalczanie chwastów w kukurydzy to zabieg kluczowy. Rośliny konkurujące z kukurydzą o wodę o składniki pokarmowe to niewątpliwie najważniejszy agrofag w tej uprawie. Choćby dlatego, że kukurydza wyjątkowo źle znosi takie towarzystwo. Wybór środka chwastobójczego ma więc ogromny wpływ na wysokość plonu.

Herbicyd Click Premium – czy jest skuteczny?
Powschodowe zwalczanie chwastów kukurydzy pozwala na relatywnie dużą swobodę w wyborze terminu oprysku. Jednak warto pamiętać, że wskazane jest, aby wyeliminować chwasty jak najwcześniej. Tworzy to bowiem dogodne warunki do dynamicznego rozwoju młodej kukurydzy.

Czy herbicyd Click Premium jest skuteczny?

Analizując stan plantacji lustrowanej przez Przemysława Kordowskiego, możemy jednoznacznie stwierdzić, że herbicyd Click Premium jest niezwykle efektywny w zwalczaniu chwastów kukurydzy. Presja chwastów na tym polu była bardzo duża, a wiele z nich osiągnęło zaawansowane fazy rozwojowe. Jednak teraz możemy pisać o tym w czasie przeszłym. Bowiem herbicyd Click Premium w dawce 1,5 l/ha poradził sobie ze swoim zadaniem doskonale. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia wykonane przez naszego specjalistę podczas lustracji polowej.

Jak wspomagać rozwój kukurydzy?

Herbicyd Click Premium – czy jest skuteczny?
Ze względu na trudne warunki, a przede wszystkim deficyt wody kukurydza na tym polu wymaga wsparcia. Podanie w tej fazie biostymulatora Kaishi w dawce 2 l/ha przyspieszy rozwój roślin, których kondycja jest nadszarpnięta przez niekorzystny przebieg pogody.

Właściciel plantacji zdecydował także o zastosowaniu produktu mikrobiologicznego Encera SC. Zawiera on bakterie asymilujące azot atmosferyczny i udostępniające go roślinom. Rozwiązanie to jest sprawdzonym sposobem na odżywienie kukurydzy tym kluczowym makroelementem. Co ważne, bakterie gluconacetobacter diazotrophicus znajdujące się w Encerze, efektywnie zaopatrują rośliny w azot nawet w warunkach, w których dostępność azotu z gleby jest bardzo ograniczona.

Powiązane artykuły

Może Cię zainteresować