Czas na powschodowe zwalczanie chwastów w kukurydzy
Nasi przedstawiciele odwiedzili plantacje kukurydzy w województwie warmińsko-mazurskim i lubelskim. Podstawową kwestią na obecnym etapie rozwoju jest wyeliminowanie konkurencji chwastów. Jakie zalecenia na powschodowe zwalczanie chwastów w kukurydzy wydali nasi specjaliści? Odpowiadamy w komunikacie.
Chwasty w kukurydzy
Jacek Preuss przeprowadził lustracje plantacji w okolicach Ostródy na Mazurach, a Jerzy Kłos w tym samym celu zawitał do Ulhówka na Lubelszczyźnie. Pomimo znacznej odległości, jaka dzieli obie plantacje, do rozwiązania jest ta sama kwestia – zwalczanie chwastów w kukurydzy.
W pierwszym przypadku występują zarówno chwasty jednoliścienne (chwastnica jednostronna), jak i dwuliścienne. Nasz specjalista znalazł komosę białą, szarłat szorstki, fiołka polnego i samosiewy rzepaku. Na drugim z opisywanych pól mamy do czynienia z silnym zachwaszczeniem gatunkami dwuliściennymi.
Jaki środek na powschodowe zwalczanie chwastów w kukurydzy?
Na powschodowe zwalczanie chwastów w kukurydzy w obecnej fazie rozwojowej polecamy herbicyd Click Premium w dawce: 1,5 l/ha. Preparat ten możemy stosować od 2 do 8 liści kukurydzy. Jest to rozwiązanie kompleksowe i bardzo bezpieczne dla rośliny uprawnej. Pozwala na jednoczesne zwalczanie chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w tej uprawie.
Powschodowe odchwaszczanie kukurydzy preparatem Click Premium to świetny sposób na pozbycie się z pola takich niepożądanych gatunków roślin jak: blekot pospolity, bodziszek drobny, chwastnica jednostronna, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, kurzyślad polny, maruna bezwonna, mlecz polny, przetaczniki, przytulia czepna, psianka czarna, rdest kolankowy, rdest plamisty, rdestówka powojowata, rdest ptasi, rumian polny, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny.