Zwalczanie gnatarza rzepakowca pod Gryficami

Zwalczanie gnatarza rzepakowca pod Gryficami

Monitorowanie obecności szkodników na plantacjach rzepaku to podstawowy warunek efektywnej ochrony roślin. Nasza specjalistka przeprowadziła lustrację polową w okolicach Gryfic w Zachodniopomorskiem. Stwierdziła, że konieczne jest zwalczanie gnatarza rzepakowca.

Zwalczanie gnatarza rzepakowca

Wysokie temperatury, jakie utrzymują się w regionie, sprawiły, że zagrożenie ze strony szkodników rzepaku jest znaczące. Na plantacji skontrolowanej przez Monikę Krzywak licznie występują larwy gnatarza rzepakowca. Jest to więc odpowiedni moment na wykonanie zabiegu insektycydowego.

Czym zwalczać gnatarza w rzepaku?

Zwalczanie gnatarza rzepakowca wykonujemy preparatem INAZUMA 130 WG. W przypadku dużej presji szkodników uzasadniona będzie dawka 0,3 kg/ha. Jeżeli naloty nie są bardzo intensywne, ale liczba szkodników przekracza progi szkodliwości ekonomicznej, można zredukować dawkę do 0,25 kg/ha.

Jesienne szkodniki rzepaku

Warto pamiętać, że w tym okresie młode rzepaki narażone są na niebezpieczeństwo ze strony wielu gatunków szkodników. Oprócz gnatarza możemy spodziewać się nalotów między innymi śmietki kapuścianej, czy mszyc. INAZUMA 130 WG bez problemu poradzi sobie z szerokim spektrum szkodników rzepaku. Dlatego jest to doskonały wybór na jesienny zabieg zwalczający szkodniki rzepaku.

Powiązane artykuły

Może Cię zainteresować