Lustracja plantacji rzepaku pod Grudziądzem

Lustracja plantacji rzepaku pod Grudziądzem

W miejscowości Malankowo w województwie kujawsko-pomorskim, nasz ekspert przeprowadził szczegółową lustrację plantacji rzepaku. Niestety, wyniki tej inspekcji potwierdziły obecność licznych szkodników, które mogą zagrozić kondycji roślin. Jaki środek na szkodniki rzepaku zalecił?

Stan rzepaku w powiecie chełmińskim

Rośliny na plantacji rzepaku w Malankowie, położonym między Grudziądzem a Toruniem, są w fazie BBCH 13-14. Mimo że rośliny rozwijają się prawidłowo, ich kondycja została nadszarpnięta przez liczne szkodniki.

Szkodniki w uprawie rzepaku

Nasz specjalista Przemysław Kordowski zauważył poważne uszkodzenia roślin. Wśród sprawców tego stanu rzeczy znalazły się: gnatarz rzepakowiec, pchełka rzepakowa, śmietka kapuściana, chowacz galasówek oraz mszyce. Konieczne jest zatem wykonanie zabiegu insektycydowego.

Środek na szkodniki rzepaku jesienią

W odpowiedzi na intensywność nalotu szkodników nasz doradca zalecił zastosowanie insektycydu INAZUMA 130 WG w dawce 0,3 kg/ha. Jest to najwyższa zalecana dawka, która ma za zadanie skutecznie zwalczyć szkodniki i ochronić plantację przed dalszymi uszkodzeniami. INAZUMA 130 WG to ceniony przez plantatorów rzepaku insektycyd, który skutecznie zwalcza szerokie spektrum szkodników i skutecznie chroni rośliny przez długi czas.

Środek na szkodniki rzepaku – komunikat fitosanitarny
Środek na szkodniki rzepaku – komunikat fitosanitarny

Powiązane artykuły

Może Cię zainteresować